Ha még kezdő vagy a nyomás alatti konzerválásban, először mindenképpen olvasd el az alapokat itt.
- Készítsünk elő egy nagy edényt, amibe hideg vizet teszünk. Literenként adjunk hozzá 1 teáskanál aszkorbinsavat. Ez megakadályozza majd, hogy a burgonya megbarnuljon, amíg az üvegbe kerül.
- Mossuk meg a burgonyákat, majd alaposan hámozzuk meg őket, és tegyük az aszkorbinsavas vízbe.
- Vágjuk fel a burgonyát nagyobb kockákra (4 -5 cm).
- Öblítsük le és blansírozzuk 2 percig őket. (Tegyük forrásban lévő vízbe és az újraforrástól számítva 2 percig főzzük.)
- Szűrőkanállal szedjük a krumplikockákat a tiszta, forró üvegekbe és töltsük fel forró vízzel. Ne felejtkezzünk el a 3 cm-es fejtérről. Üvegenként tehetünk 1 teáskanál sót is az üvegekbe, de ez akár el is hagyható.
- Távolítsuk el a buborékokat egy műanyag spatulával. Töröljük meg az üvegek száját és zárjuk le őket a tiszta fedőkkel.
Ezután folytassuk a konzerválás szokásos lépéseivel:
- Helyezzük a CANNER-be a rácsot és tegyük rá az üvegeket. Töltsük fel a CANNERT 3 liter vízzel és 1 dl ecettel. Helyezzük rá a tetőt a nyomástartó nélkül.
- Kezdjük el a CANNER melegítését.
- A fedőn levő felugró szelep ekkor még nyitva tartja az edényt és a levegő a készülék fogantyújánál távozik.
Ilyenkor némi csepegés figyelhető meg, mert a levegővel együtt lecsapódó gőz is távozik. - A tűzhelyünk adottságaitól függően körülbelül 10-15 perc után, amikor a szellőztetés véget ér, a felugró szelep felemelkedik és lezárja a tetőt.
A nyomásmérő óra megindul felfelé, ekkor megszűnik a csepegés és az edény hamarosan eléri az üzemi nyomást. Ekkor a nyomásszabályzó szelep kiengedi a kevés maradék levegőt. - A 0,76 bar (11 psi) nyomás elérése után állítsuk be az időzítőt 40 percre.
- Az idő lejártakor kapcsoljuk ki a hőforrást és várjuk meg míg lehűl a CANNER.
- Vegyük ki az üvegeket és hagyjuk őket szobahőmérsékleten teljesen lehűlni.
- Tisztítsuk meg és cimkézzük fel őket és tároljuk a kamrapolcon.